Yabancı Uyruklular için Alım ve Satım

Yabancı Uyruklular için Alım ve Satım Gayrimenkul Değerleme alanında hizmet veren firmamız alanında tecrübeli personeli ve profosyonel bakış açısı ile müşterilerinin memnuniyetini önceliklemiştir. Yabancı Uyruklular için Alım ve Satım Gayrimenkul Değerleme ve danışmanlık alanında geniş bir iş hacmine sahip işletmemiz uzun vadeli işbirlikleri kurmayı amaçlamaktadır. Gayrimenkul Değerleme alanındaki güncel gelişmeleri yakından takip ederek sizlerin ihtiyaçlarına eksiksiz olarak karşılamaktayız

Yabancıya Satış ve Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz) Raporu Zorunluluğu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü (TKGM) tarafından yayınlanan genelgelere göre, 4 Mart 2019 gününden başlayarak, yabancı uyruklu kişilerin gerek alıcı, gerek satıcı olduğu tüm satış işlemlerinde taşınmazın piyasa değerini gösteren değerleme raporu zorunluluğu getirilmiştir.

Buna göre:

4 Mart 2019 gününden başlayarak yabancı uyruklu gerçek kişilerin gerek alıcı gerek satıcı olarak taraf olduğu bütün satış işlemlerinde taşınmaz değerleme (ekspertiz) raporu istenecektir.

Değerleme raporları, uluslararası değerleme standartlarına uygun olarak, SPK ve BDDK tarafından yetkilendirilmiş değerleme kuruluşlarınca düzenlenecektir.

Değerleme raporlarında, yapımı bitmiş taşınmazlar için yasal durum ve mevcut durum piyasa değerleri gösterilecektir. Yapımı bitmemiş kat irtifakı kurulu taşınmazlar için ise, yapımının bitirilmesi durumunda oluşacak değer de gösterilecektir.

Değerleme kuruluşları düzenledikleri değerleme raporlarını, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce duyurusu yapılan KEP adresleri üzerinden ilgili tapu müdürlüklerine göndereceklerdir.

İlgili tapu müdürlükleri değerleme raporlarını eksiksiz bir biçimde TAKBİS ortamında saklayacaklardır.

Değerleme raporları, düzenlendikleri günden başlayarak üç aylık süre içerisinde başvurulmak koşuluyla işlem tamamlanıncaya değin geçerli olacaktır.

Üç aylık süre içerisinde söz konusu taşınmazın yeni satış işlemlerine konu olması durumunda, önceden sunulmuş rapor geçerli sayılarak yeni rapor istenmeyecektir.

Taşınmazın değerini etkileyen herhangi bir değişikliğin tapu sicilinden anlaşılması durumunda (cins değişikliği, yola terk, irtifak hakkı kurulumu gibi), süreye bakılmaksızın değerleme raporunun yenilenmesi istenecektir.

Yabancı Uyruklular için Alım ve Satım ekspertiz

Firmamız, bugüne kadar pek çok İmar Planı Hizmetleri ve Nilüfer Gayrimenkul Değerleme Hizmetleri gerçekleştirmiştir. Şehircilik İlke ve Esaslarını dikkate alarak, kamu yararını göz ardı etmeden, katılımcı ve çözüm odaklı bir planlama anlayışı ile her ölçekte hazırladığımız imar planları ile yaşam kalitesini en üst düzeyde tutmayı hedeflemeye yönelik hizmetler sunulmaktadır. Ayrıca şirketimizde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan lisanslı Gayrimenkul Değerleme Uzmanımız tarafından Mesken, Dükkan, Atölye, Fabrika, Müstakil Bina, Villa, Arsa, Tarla v.b. gayrimenkulleriniz için özel ekspertiz raporu hazırlanmaktadır.

Mfk Şehir Planlama Harita Mimarlık Mühendislik Danışmanlık İnşaat San. Ltd. Şti; Deneyimli kadromuzun sunacağı kapsamlı, bağımsız ve tarafsız değerleme ve danışmanlık hizmetlerimiz ile, gayrimenkullere ilişkin finansal nitelikli kararlarında müşterilerimize destek olmaktır.

Gayrimenkul Değerleme

İhtiyaçlarınızla ilgili bilgi ve görüş almak için mutlaka bize ulaşınız.

Verdiğimiz hizmetler ile; Dünyadaki gelişmeler ve yenilikler paralelinde uzun yıllara dayalı deneyimli kadromuz, sağladığımız kaliteli hizmet ve etkin çalışma yöntemi anlayışı ile, Bursa Gayrimenkul Değerleme konusunda marka olmak, lider kurum olmayı amaçlamaktayız.